Velünk történt 1996 óta

Az évről évre egyre szélesebb nemzetközi meghívásokon alapuló szimpóziumok ideje alatt az alkotók a személyes jelenlétükkel, helyszíni benyomásaik alapján, illetve az egymással és a helyiekkel folytatott párbeszédekre alapozva hozzák létre alkotásaikat.
A művésztelepre meghívott alkotók professzionális képzőművészek és művészeti szakemberek, akik a szimpózium koncepciójához, az adott év tematikájához kapcsolódnak alkotói munkájukkal. 1996 óta több száz, különféle művészeti műfajt képviselő külföldi és hazai művész kapcsolódott be a Cereden zajló munkába, sokan már visszatérőek.
A művésztelepen zajló értékteremtő, alkotói munkát inspirálja a szinte érintetlen természettel való közvetlen kapcsolat, a helyi társadalmi szerepvállalás, az otthont biztosító falu hagyományainak, szellemi és tárgyi értékeinek tisztelete.
Mindezek teszik egyedivé a Ceredi Kortárs Nemzetközi Művésztelepet.

A TABU, mint a 28. Nemzetközi Művésztelep alkotói tematikája azt a folyamatot és alkotói tevékenységet vizsgálta, amikor a Ceredre meghívott képzőművész a saját benyomása, gyűjtése alapján, megalkotta a szerinte legjellemzőbb látvány alapú, vagy más kiterjesztésben bemutatható, a témára jellemző, egyedi jelenség képét. A TABU iránti vizuális érdeklődés és megjelenítésére tett szándék nem csak annak valamilyen témájára vagy egy bizonyos tartalmára irányult, hanem magának a „tabuság“-nak a bemutatására.

Kiállítások a Művésztelepen:

A Ceredi Nemzetközi Művésztelep fontos mérföldkőhöz érkezett 2023 nyarán. Az egykori ceredi TSZ irodában kialakításra került a közel 400nm-es ArtComplex, melyben helyet kap Európa egyik legjobban felszerelt művésztelepi műhelye a „Grafikai műhely“, a 80-as éveket idéző enteriőr kiállítás a „Múzeum1980“-ban, illetve a művésztelep új galériája, a Galéria23.

  • ORIGO:
    A Galéria23-ban a nyitóünnepséggel egy időben bemutattuk az ORIGO című kiállítást augusztus 12. és szeptember 10-e között, ahol 12 ország 53 alkotójának munkáit tekinthették meg az érdeklődők. A főként grafikai műfajok témájában készült alkotások reflektáltak a művésztelep új Grafikai műhelyének létrejöttére is.
  • ORIGO II. :
    Szeptember 13-től október 8-ig bemutattuk az ORIGO II. nemzetközi kiállítást, mely elődjéhez hasonlóan elsősorban a grafikai ág különféle műfajaiban készült alkotásokat helyezte előtérbe, különös tekintettel a művészi sokszorosító eljárásra és az egyedi grafikára.
    A 12 országból több mint félszáz kiállított művész munkája alapján képet kaptunk e műfajok sajátosságairól, eljárási, technikai sokszínűségéről. A kiállítás különlegességét az adta, hogy a nem csak a Galéria23 kiállítótérben, hanem a grafikai műhelyben, a múzeumban és a közösségi terekben is láthatóak voltak az alkotások, lényegében a teljes ház kiállítótérré alakult

Egyéb kiállítások:

  • ÚJ MŰHELY Galéria- Szentendre:
    A ceredi Kortárs Nemzetközi Művésztelep egy jelenléten alapuló művészeti színtér és műhely, ahol évente más-más tematika szerint zajlik az alkotói munka. Az ÚJ MŰHELY Galéria október 26-i kiállítása és tárlatvezetése a művésztelep elmúlt három évének tematikáit mutatta be.
Galéria megtekintése

A nemzetközi művésztelep 27. évében 8 ország 18 alkotója érkezett Ceredre, hogy a „groteszk, mint az életünkben jelenlévő esztétikai minőség” témakörében alkosson. Ebben az évben média-art, grafikus, szobrász, zeneszerző, festő, performancer és színész résztvevő fejtette ki gondolatait, alkotói válaszait a saját formanyelve segítségével.

Kiállítások:

Szobrász művésztelep – Salgótarján várossá avatásának 100. évét ünnepelte 2022-ben, ebből az alkalomból az ArtColony felkérést kapott, hogy Salgótarján központjában egy városi szoborparkot hozzon létre. Ezért a szervezésünkben 5 ország 9 művésze vett részt a történelmi-művészeti programban, az alkotások a ceredi művésztelepen készültek, ezeket pedig városi ünnepségen avatták fel.

Az utolsó vacsora címmel filmforgatás is zajlott ebben az évben, ami a világ aktuális problémáira, eseményeire reflektál. Az alkotás célja, hogy a művészek kollektív munkával felhívják a figyelmet a globális gondokra.

Galéria megtekintése

A 2021-ben felvetett téma a hang, ami egyedi és univerzális interpretációra képes közvetítő, multikulturális és társadalmi jelenségekre irányuló reakció is lehet. Az alkotói folyamatok alapját a 2020-ban Miroslav Zelinksy által, Cered településén és a művésztelepen felvett 3-4 perces, 12 különböző motívumból álló hanganyag jelentette, amik a mindennapi életbe, szokásokba vizuális információk nélküli bepillantást adtak.

Az év témája a párbeszédet szorgalmazta az emberek és a kultúra közötti kapcsolatok újrateremtése kapcsán. A projekt társadalmi szerepvállalása is fontos volt, mivel fel kívánta hívni a figyelmet egy elszigetelt, elöregedő település életére.

Kiállítások, bemutatók:

Cered-Budapest-Varsó – szakmai programsorozatot tartottunk 2021. november 15. és december 11. között Inter-Cered elnevezéssel. Az eseménysorozat kísérőrendezvényeként a lengyel művészekre fókuszáló kerekasztal-beszélgetésre került sor a Wacław Felczak Alapítvány támogatásával, témája a művésztelep múltja, jelene és jövője, illetve a frissen megjelent harmadik monográfia volt. Finisszázs és lengyel-magyar kulturális est is megrendezésre került.
Kiállítási helyszínek: Kortárs Művészeti Szalon (Budapest), VízToronyHáz Műterem (Budapest).

Galéria megtekintése

A pandémia miatti rendhagyó évben virtuális projekt valósult meg Alkalmi Oratórium elnevezéssel. A címadás az orare latin szóból alkotott kifejezésre utal, ami az ima idejére elvonulást biztosító helyet jelent. Otthoni munka keretében, Email Art projektben, manipulált ceredi fotók alapján készülhettek el a művészi reakciók. Az így kapott műalkotásokra, ha egy-egy alkalmi oratóriumként tekintünk, megpillanthatjuk bennük a privát helyszíneket, a folytonosan megújuló kortárs művészet aspektusát.

Kiállítások, bemutatók:

  • Eco Media Art, Kor-Társ-Táj-Ház (Cered)
  • Eco Media Art, Capella Arcis (Cered)
  • Eco Media Art, DIG Galeria (Kassa, Szlovákia)
  • Slow-art, K Galéria (Vantaa, Finnország)
  • 2020–2021 – Ocassional Oratorio, virtuális kiállítás, www.artcolony-cered.com, Facebook-artcolony-cered
  • Élet-Jelek, MANK, Szentendrei Régi Művésztelep Galéria

Eco Média Art Nemzetközi Szimpózium – A társadalmi kérdések irányában elkötelezett művészeti közgondolkodás eredményezte a projektet, ami a környezettudatosság, a fenntartható fejlődés és az ökológiai kérdések irányába tett kollaboráció volt. A művészekből és különböző tudományterületekről érkező kutatókból álló alkotópárosok kreatív párbeszédét jelentette ez a szimpózium 2020-ban, amit a Kassai Egyetem Művészeti Karával közösen szerveztünk meg. A közös gondolkodás eredményeképpen születtek meg a napjaink létfontosságú kérdéseire adott interdiszciplináris reflexiók, melyek elsősorban önvizsgálatra kényszerítő kérdésfelvetések.

Galéria megtekintése

A képeslap jelentésű német kifejezés fonetikus átírása adta az év témáját. A képeslap kommunikációs műfajára történő emlékezés, az üdvözlő üzenetek, az egyedi hangulat megidézése adták a résztvevő 25 művész számára az alapot az alkotásra, hogy aztán szobrokon, installációkon, light boxokon, fotón keresztül számoljanak be elképzeléseikről.

Kiállítások, bemutatók:

  • Ceredi Anzix, Kor-Társ-Táj-Ház (Cered)
  • Ceredi Anzix, Capella Arcis (Cered)
  • Slow-art, Gjutars Művészház (Vantaa, Finnország)

Művésztelepek, fesztivál:

  • Nemzetközi Textil művésztelep
  • Nemzetközi Szobrász művésztelep
  • ArtColony Nemzetközi Művésztelep
  • ArtPiknik Fesztivál
Galéria megtekintése

Az év témája bepillantást engedett a ceredi háztartások intim, magánjellegű tereibe: a nyári konyhák a külső szemlélő számára különös, furcsa kortörténeti dokumentumok, mindegyszerre inspiráló terek is.  A hagyományos épületrészeket – a falu lakóinak jóvoltából – egy-egy installáció erejéig nyolc országból érkezett alkotógárda vehette birtokába.

Kiállítások, bemutatók:

  • Szeparált terek, Dornyay Múzeum (Salgótarján)
  • Ceredi Nemzetközi Művésztelep, Fészek klub (Budapest)
  • Revit-art, Római Magyar Akadémia (Róma)
  • Nyárikonyha, Kor-Társ-Táj-Ház (Cered)
  • Nyárikonyha, Capella Arcis (Cered)
  • Nyárikonyha, Cered falu különböző pontjain, családi házaknál

Művésztelepek:

  • Nemzetközi Textil művésztelep
  • ArtColony Nemzetközi művésztelep
Galéria megtekintése

Egy közel százéves, romos vályogház rehabilitációja volt a művésztelep fő eseménye. Az épületben egy új funkciójú, szeparált teret hoztak létre Kor-Társ-Táj-Ház néven. Cél volt az épület autentikus karakterének megőrzése, ahogy a magánház eredeti rendeltetésének felszámolása is, hogy az új közösségi, múzeumi szerep erősödjön fel, amit kiegészít a nyitott telken szerveződő szoborpark.

Kiállítások, bemutatók:

  • 25 év Symposion – Magyarországi Alkotótelepek kiállítása, Műcsarnok (Budapest)
  • Szeparált terek, Kor-Társ-Táj-Ház (Cered)

Művésztelepek:

  • ArtColony Nemzetközi művésztelep
  • Kor-társ-Táj-Ház (Múzeum) épület létrehozása projekt
  • Salgótarján testvérvárosainak művésztelepe
Galéria megtekintése

Az év projektje a modern művészet eszközeivel olyan szimbólumokat, motívumokat kísérelt meg beilleszteni egy élő falu mindennapjaiba, amelyek a velünk élő tradíciók tárgyiasult, vizuális formáira adtak korszerű választ. A projekt célja volt továbbá választ keresni arra a feltevésre, mennyire lehet a 21. század elején meghonosítani egy élő faluban új vizuális díszítőelemet. Válhat-e a mindennapi élet részévé egy új ceredi motívum, hogyan illeszkedhet be a meglévő, azaz élő szimbólumok, jelképek és ezek megjelenései közé? A művészek ezekre keresték a választ alkotásaikkal.

Kiállítások, bemutatók:

  • Élet-Jelek, Capella Arcis (Cered)
  • Ceredi Művésztelep Könyvbemutató, Faur Zsófi Galéria (Budapest)
  • Ceredi Művésztelep Könyvbemutató, Dornyay Múzeum (Salgótarján)

Művésztelepek:

  • Nemzetközi Szobrász művésztelep
  • ArtColony Nemzetközi művésztelep
Galéria megtekintése

A művészek számára a kiindulópontot a 2015-ös ceredi lélekszám, az 1215-ös szám adta, így az alkotások alapját maguk a cerediek nyújtották. A felvetett kérdés az volt, hogy milyennek látták a ceredi embert a művészek. A projekt továbbá azt a célt szolgálta, hogy a település elöregedésére, népességfogyására és ezzel párhuzamos elszigetelődésére felhívja a figyelmet.

Kiállítások, bemutatók:

  • 2015 Tisztaszoba kiállítás, Magyar Intézet (Stuttgart, Németország)
  • Ceredi Rokonság, Fürjesi Csaba kiállítása, Borderland Galéria (Cered)
  • Válogatás a 20 éves Ceredi Művésztelep gyűjteményéből, Dornyay Múzeum (Salgótarján)

Performance produkció:

  • 2015 kísérő rendezvénye A halált hozó pillangó című színházi performance volt, ami Frederico García Lorca azonos című komédiája alapján készült.
Galéria megtekintése

A ceredi lakosság korfája megmutatta, hogy az itt élő 40-50 éves kor közöttiek száma viszonylag alacsony, azaz a teljes felnőtt lakosságára vetítve itt a legnagyobb a hiány. Az év projektjének kitűzött célja volt a település migrációs folyamatának, valamint elöregedésének bemutatása, továbbá a hiány jelenlétének vizsgálata.

Kiállítások, bemutatók:

  • Tisztaszoba kiállítás, Networks of twinned towns program keretében, Borderland Galéria (Cered), Dobra Kastély (Erdély), A38 hajó (Budapest)
  • Chip, Szimpóziumi kísérőkiállítás, Városi Galéria (Budapest), Lendava (Szlovénia)
Galéria megtekintése

A 2013 év tematikáját a cerediek által művelt kert adta, a művészek az általuk kiválasztott kerttel, mint alapanyaggal, szabadon dolgozhattak. Az alkotói folyamat célja volt, hogy a kertet jelenségként, praktikus, filozofikus és metaforikus jelentésén túl új tartalmakkal, víziókkal töltse meg. Mindezek mellett fontos volt a helyi kertkultúra bemutatása, illetve a kert szerepének vizsgálata is.

Kiállítások, bemutatók:

  • GENIUS LOCI II. Kortárs művészek telepe, Szentendrei Régi Művésztelep és Galéria
  • Tárgy=Pozíció, Borderland Galéria (Cered)

Tér és… – Ez az alkotói találkozó volt a második, műtermen kívüli képzőművészeti akciója Juraj Sapara szobrászművész műtermének a Ceredi Nemzetközi Művésztelep bázisán. A workshop fő szándéka a művészeti alkotások létrehozásán túl a nemzetközi együttműködés megvalósulása és fellendítése volt a Besztercebányai Művészeti Akadémia és a Zlín-i Tomáše Bati Egyetem között.

Galéria megtekintése

Az év alapötletét azok, az egykoron mesteremberek által készített, megbecsült használati vagy dísztárgyak adták, amik már félig vagy teljesen elvesztették funkciójukat. A projekt célja volt megismerni a helyiek tárgykultúráját, majd az egyes tárgyakat átpozícionálni, műalkotássá alakítani.

Kiállítások, bemutatók:

  • Tisztaszoba kiállítás, REÖK Palota (Szeged)
  • Tárgy=Pozíció, Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Fekete Paletta, Borderland Galéria (Cered)
  • Filmbélyegek, Borderland Galéria (Cered)
  • Filmbélyegek, Christoph Eckelt kiállítása, Borderland Galéria (Cered)

Performance produkció:

  • 2012-ben Holdkor hold-kór versszínházi performance is zajlott. Ez az előadás 2012 októberében elnyerte a 13. Kaleidoszkóp Versfesztivál Versszínház kategóriájának Legjobb Vizualitás Különdíját.

Szobor és… – Ebben az évben egy külön workshop is megrendezésre került Juraj Sapara szobrászművész vezetésével, aminek középpontjában a fával történő szobrászat kutatása és alkotások létrehozása állt. A résztvevők szabad asszociációban nyúlhattak az alapanyaghoz egyénileg vagy csoportosan.

Galéria megtekintése

A szimpózium témáját a Cereden élő családoktól kapott régi fotók adták ez évben. A képek sajátos hangulatokat, családi eseményeket örökítenek meg, a pillanatokat megfagyasztva. A szimpózium célja volt kideríteni, hogy milyen alkotói válaszokat, kifejezési formákat inspirálnak a fotók.

Kiállítások, bemutatók:

  • Prototípia Kiállítás, Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Könyvbemutató, A Ceredi Művésztelep 15 évét feldolgozó album bemutatása, Art Colony Cered; Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Borderland Galéria megnyitó kiállítás (Cered)

Fekete paletta, 31 perc, színes film – Ez évben egy filmes alkotás is született, aminek célja volt az elszigetelt, ám nagyon is élő közösség sajátságos, kollektív emlékezetének feltárása. Ákom Bulcsú írta és rendezte a filmet, ami a közös szellemi múlt gazdagságára és a hovatartozás fontosságára hívja fel a figyelmet.

Galéria megtekintése

A művésztelep fennállásának 15. évfordulóján a tisztaszobák gazdagsága varázsolta el az alkotókat, hiszen valóban varázslatos méretű kincsek felhalmozásáról, különböző jelentésrétegekről van itt szó. A nemes hagyomány feldolgozása úgynevezett helyspecifikus installációkkal történt, ami által a teret saját művükké alakították a résztvevők.

Kiállítások:

  • MA-ház, Magyar Alkotók Háza (Budapest)
  • Duna Galéria (Budapest)
  • József Attila Művelődési és Konferencia Központ (Salgótarján)
  • Tisztaszoba, Történeti Múzeum (Salgótarján)

Performance produkció:

  • Dorde Lebovic: A világítótorony (színmű egy felvonásban), Trafó (Budapest)
Galéria megtekintése

A rajz minden művészi tevékenység eredete, kezdete, azaz minden műfaj alapja, továbbá a legspontánabb, a művész keze nyomát leginkább önmagán viselő alkotás. A 2009-es év művésztelepi szimpóziumán önálló, invenciózus rajzi gondolatokkal találkozhattunk, ám nemcsak klasszikus papíralapú, ceruzával készült művek készültek, hanem térbeliek is a drót kompozíciótól kezdve a vasszoborig, amik szintén a rajzi gondolkodás jegyében születtek.

Kiállítások:

  • Open Art Nemzetközi Szimpózium, Losonci Múzeum
  • Open Art Nemzetközi Szimpózium, Zsinagóga Galéria (Zalaegerszeg)
  • Rajzok Ceredről a XIV. Ceredi Nemzetközi Művésztelep és vendégei kiállítása, Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Finissage 2009, Zsinagóga galéria (Zalaegerszeg)
  • Gigaprint grafikai kiállítás, Duna Galéria (Budapest)

Performance produkciók:

  • Dorde Lebovic: Az ezredik éjszaka című színmű egy felvonásban, Térszínház (Budapest)
  • Open Art 2008 kiállítás megnyitó és Finissage 2009 akciófestészet, Zsinagóga (Zalaegerszeg)
  • Dorde Lebovic: A világítótorony (színmű egy felvonásban), Ceredi Művésztelep; felolvasó színházi változat, a Ceredi Rönkszínházi Társulat harmadik bemutatója
  • Baltazár Színház előadása, Vörös István: Repülési Engedély – Angyaloknak (Cered)
  • „Pique-Nique On the Board” land-art performance (Cered)

Ez évben Nyilvános Nemzetközi Szimpózium valósult meg két hónapon át a salgótarjáni Történeti Múzeumban, ahol 11 művész dolgozott folyamatos betekintést engedve a látogatók számára. A múzeum nagyterme közösségi alkotás színterévé vált, ahol a négyzetforma adta a kiinduló alapot. Maga az alkotás folyamata és ideje vált a szimpózium során az alkotás részévé, hangsúlyozva azt, hogy az érdeklődő néző is épp oly fontos eleme a művészetnek, mint a kész alkotás előállítója és az előállítás időszaka.

Kiállítások:

  • Open Art Nemzetközi Szimpózium, Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Cered Nemzetközi Művésztelep, Ady Endre Galéria (Zalaegerszeg)

Performance produkciók:

  • Little G. Weevil His Band koncert, Ceredi Művésztelep
  • Ipacs Zsolt keramikus workshopja
  • „Tündéri évődés” Shakespeare: Szentivánéji álom című darabja nyomán; a Ceredi Rönkszínházi Társulat második bemutatója

A családi fiókokban rejlő szőttesek, hímzett ruhadarabok a vászon és a kép összefüggését rejtik magukban, és az erre reflektáló művészeket alkotásra inspirálják. E gondolat mentén vált újra nyitottá a ceredi vásznak története, mivel a használhatóságon túl további, művészeti értéket is képviselnek.

Kiállítások:

  • La Paige Kastély Herentals (Antwerpen)
  • Gömör-KisHonti Múzeum (Rimaszombat)
  • Európai Múzeumok Éjszakája és kiállítási programja
  • Cered vásznak, Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Finissage 2007, Történeti Múzeum (Salgótarján)

Performance produkciók:

  • „In Memoriam Leoni” performance, La Paige Castle, Herentals (Belgium), Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • „Finissage” Sánta László és Fürjesi Csaba festőművészek nyilvános közös képalkotása, Ars Longa Ősz, Történeti Múzeum (Salgótarján)
Galéria megtekintése

1996

Kiállítások:

  • Csengettyűs vendégház (Cered)

1997

Kiállítások:

  • Faluház (Cered)
  • Cered – Tachty határsáv, Magyarország – Szlovákia hivatalos határsávja
  • Pitypang galéria (Budapest)

1998

Kiállítások:

  • Faluház (Cered)
  • Hegedűs Morgan galéria, Pénzügyi és Számviteli Főiskola, Salgótarján
  • Gebauer galéria (Pécs)

1999

Kiállítások:

  • Ceredi Művésztelep
  • Park szabadtéri kiállítás (Salgóbánya)

2000

Kiállítások:

  • Hegedűs Morgan galéria Pénzügyi és Számviteli Főiskola (Salgótarján)
  • Szabadtéri kiállítás (Salgótarján Főtér)

2001

Kiállítások:

  • Üvegcsarnok Galéria, József Attila Művelődési Ház (Salgótarján)

2002

Kiállítások:

  • Üvegcsarnok Galéria, József Attila Művelődési Ház (Salgótarján)

Performance produkció:

  • Kubinyi Júlia koncertje, Ceredi Művésztelep

2003

Kiállítások:

  • Üvegcsarnok Galéria, József Attila Művelődési Ház (Salgótarján)

Performance produkció:

  • Dűvő Népzenekar koncert, Ceredi Művésztelep

2004

Kiállítások:

  • Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Kereskedelmi és Iparkamara (Salgótarján)
  • Kasbah Galéria (Somoskő)

Performance produkciók:

  • „Színek” performance, Ceredi Művésztelep
  • „Gizsmadór” kreatív gyermektábor, Ceredi Művésztelep

2005 Ars Tarnatica Fesztivál

A fesztivált a Szlovákiai Magyar Képzőművészek Társaságával közösen rendeztük meg, az elnevezést a Tarna-patak ihlette. A rendezvénysorozat 2005 augusztusától 2006 májusáig tartott, ez idő alatt tíz kiemelt és több kisebb program valósult meg: kiállítások, könyv- és filmbemutatók, koncertek, performance-ok, színházi produkciók.

Kiállítások:

  • Garden-fotó Party, Kasbah Galéria (Somoskő); Szlovák Intézet (Budapest), Történeti Múzeum (Salgótarján)
  • Kereskedelmi és Iparkamara (Salgótarján)

Performance produkciók:

  • „Tenyereimbe virágmagvakat ültettem” performance, Ceredi Művészelep, Ars Tarnatica Fesztivál
  • Szakcsi Lakatos Béla Na Dara című lemezbemutató koncertje, Ceredi Művésztelep
  • „A kép addig él, amíg bennünk él” performance, Kasbah Galéria (Somoskő), Ars Tarnatica Fesztivál
  • Salgótarjáni Rézfúvós Kvintett várzenéje és szabadtéri koncertje, Somoskői Vár, Kasbah Galéria, (Somoskő)
  • „Gizsmadór” kreatív gyermektábor, Ceredi Művésztelep
  • Kortárs európai iparművészek kiállítás, Történeti Múzeum (Salgótarján)

2006 Akácfa projekt

2006-ban szembekerültünk a fa belső titkával, lelkével, ami önálló és örökérvényű – mindezek által pedig kísértetiesen hasonlít ránk, emberekre. Több landart jellegű alkotás is létrejött ebben az évben, amik képesek az ember és a természet közötti párhuzam megjelenítésére. A művészeti alkotófolyamatban döntő szerepe volt a közvetlen természetélménynek.

Kiállítások:

  • Losonci Múzeum és Galéria
  • Gömör-KisHonti Múzeum (Rimaszombat)
  • Vigadó (Losonc)
  • Eupen, Belgiumi Németek Minisztériuma (Belgium)

Performance produkciók:

  • „A műalkotás színre lép” performance, Német Minisztérium, Eupen (Belgium)
  • „Zsákomban A Bábom” Nemzetközi Bábfesztivál (Miskolc, Cered, Budapest)
  • A Yung Shing Le Shadow Theatre Troupe, Taiwan előadása, Ceredi Faluház és Művésztelep
  • „Színek harca” performance, Ceredi Művésztelep, a Rönkszínház megnyitója, felavatása
  • Varga Mátyás: A leghosszabb út című verseskötetének bemutatója, Ceredi Művésztelep
  • „Gizsmadór”, kreatív gyermektábor, Ceredi Művésztelep
  • Dorde Lebovic: Az ezredik éjszaka című színmű egy felvonásban, Ceredi Faluház; a Ceredi Rönkszínház Társulat megalakulása, első bemutatója

Szakmai kooperációk

Társaságunk az összművészeti jellegre törekszik, így ugyanúgy támogatunk minden művészeti irányzatot és stílust. Ez a sokszínűség pedig megmutatkozik eseményeinken és együttműködéseinken is. A festészet, grafika, számítógépes grafika, szobrászat, installáció, textilművészet, kerámia, design, performance ágazat mellett szerves részét képezik alkotói gárdánknak a színművészek, fotó-, báb- és filmművészek, táncosok, zenészek, valamint az irodalom képviselői is.
A ceredi helyszínek egyszerre közösségi terek, művészeti laboratóriumok, kulturális intézmények, ahol professzionális művészek, diákok és egyetemi tanárok működhetnek együtt, és ahol az alkotások létrehozásán túl a nemzetközi kapcsolatok erősítése is a célunk.
Épp ezért több éve szoros együttműködésben állunk hazai és külföldi szakmai szervezetekkel, oktatási intézményekkel, illetve partnetkapcsolatot ápolunk számos határon túli magyar képzőművésszel, művészcsoporttal is. Szakmai műhelyként nyitottak vagyunk további hazai és nemzetközi együttműködésekre.